Jaki kolor płytek do kremowej kuchni?

W dobie projektowania wnętrz, dobór kolorystyki oraz materiałów stał się właściwie jednym z największych wyzwań dla każdego z nas. Wykorzystujemy do tego szereg narzędzi, a jednak cała decyzja w tej kwestii pozostaje zawsze w naszych rękach. W przypadku koloru płytek do kremowej kuchni, wybór ten może okazać się nie lada wyzwaniem. W końcu na rynku znajduje się całe mnóstwo kolorów, a my zależnie od tego, co lubimy będzie nam znacznie trudniej lub łatwiej dokonać wyboru.
Kremowa kuchnia – jaki kolor płytek będzie pasował?
Kremowa kuchnia, czyli jakie kolory będą pasowały?
Kremowa kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie spokój i harmonię w swoim domu. Taki kolor to idealny kompromis pomiędzy bielą, a beżem, dzięki czemu bez problemu możemy dobrać do niej cały szereg innych kolorów. Oczywiście, wybór płytek to już oddzielny temat, ale z pewnością większość z nas zgodzi się, że do kremowej kuchni najlepiej będą pasować kolory ziemi oraz pastele.
Jakie kolory płytek będą pasowały do kremowej kuchni?
Wybór koloru płytek do kremowej kuchni zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Jednak, aby całość była spójna, warto zastanowić się, jakie kolory będą idealnie współgrać z kremem. W zasadzie, do każdego odcienia krema pasować będą niemalże wszystkie kolory. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Kolor sukcesywny
Jako że krem jest kolorem sukcesywnym, dobra wiadomość jest taka, że pasować będą do niego zarówno ciepłe – np. róż, pomarańcz, a także chłodne – np. błękit, turkus. W sumie równych proporcjach powinniśmy zastosować kolory ciepłe oraz chłodne, aby wyglądały estetycznie i perfekcyjnie.
Kolor pastelowy
W przypadku koloru pastelowego,królujące będą wciąż zielenie, róż, fiolet i jednocześnie delikatne odcienie tego samego koloru czyli krem.
Klasyczne kolory – czarny i biel
Klasyka zawsze na czasie, więc nie można pominąć dwóch najważniejszych kolorów w kuchni, czyli bieli i czerni. Jak wiadomo, kremowa kuchnia jest już swego rodzaju połączeniem tych dwóch kolorów, więc dobrej jakości płytki w kolorach bieli lub czerni na pewno dopełnią całości tego pomieszczenia.
Niezwykłe kolory
Jeśli jednak nie interesują nas klasyczne rozwiązania, to warto zobaczyć, jak prezentują się inne kolory na tle kremowych mebli. Na przykład niebieski, szary, turkusowy – to kolory, które pasować będą najlepiej do minimalistycznej, nowoczesnej kuchni.
Podsumowanie
Decyzja o wyborze koloru płytek do kremowej kuchni zależy w pełni od naszych upodobań. Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, takich jak ciepłe i chłodne kolory, czy kolory pastelowe, które stanowią dobre rozwiązanie dla kremowej kuchni. W każdym razie, warto postawić na dobry gatunek płytek, aby cieszyć się posiadanym przez nas pomieszczeniem przez wiele lat.

  Jaki kolor płytek podłogowych do kuchni?

Autor: Grażyna

Cześć! Jestem Grażyna, autorką i twórczą siłą stojącą za Sanitoi Decor. Pragnę dzielić się moją pasją do aranżacji wnętrz oraz inspiracjami, które pomogą Ci stworzyć piękne, harmonijne przestrzenie w Twoim domu.