Jaki kolor płytek na podłogę do kuchni – Jak dokonać wyboru, aby spełnić swoje potrzeby

Czas na wymianę podłogi w kuchni? Tylko jaki kolor płytek wybrać, aby sprostać swoim potrzebom estetycznym i praktycznym? To częste pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czym kierować się przy wyborze koloru płytek do kuchni?

Podczas wyboru koloru płytek na podłogę do kuchni zwróćmy uwagę na:

  • kolor ścian
  • styl wnętrza
  • ilość promieniowania słonecznego
  • kształt i rozmiar płytek

Kolor ścian

Jaki kolor ścian panuje w kuchni? Jeśli są one białe, to masz duże pole do popisu. Możesz wybrać niemal każdy kolor płytek. W przeciwnym razie zalecamy wybór płytek w kolorach harmonizujących z kolorem ścian.

Styl wnętrza

Jaki styl panuje w naszej kuchni? Czy chcemy, aby płytki nawiązywały do stylu, w którym urządziliśmy naszą kuchnię? W przypadku różnych stylów wnętrza może to być trudne zadanie, ale nie niemożliwe.

Ilość promieniowania słonecznego

Im więcej światła słonecznego przepływa przez kuchnię, tym ciemniejsze płytki będziemy mogli wybrać. Odpowiednie natężenie światła pozwoli na komfortowe korzystanie z kuchni.

Kształt i rozmiar płytek

Ważne jest nie tylko dopasowanie koloru, ale także rozmiaru i kształtu płytek. Małe płytki wąskie lub kwadratowe dodają przestrzeni, ale w ciasnej kuchni lepiej wybrać bardziej podłużne płytki. Decyzja należy do nas i naszej wyobraźni.

Jaki kolor płytek na podłogę do kuchni będzie dobry dla mnie?

Jaki kolor płytek będzie najlepszy dla Ciebie, zależy od kilku czynników:

  • Wielkości kuchni
  • Sposobu użytkowania kuchni
  • Stylu, który chcesz uzyskać
  • Twojego gustu
  Jaki obraz do kuchni? 5 pomysłów na dekorację

Wielkość kuchni

Jeśli nasza kuchnia jest niewielka, zalecamy jasne kolory płytek na podłodze. Jasne kolory dodadzą nam wizualnej przestrzeni, a ciemne zabierają ją. W dużych kuchniach możemy pozwolić sobie na bardziej odważne kolory.

Sposób użytkowania kuchni

Jeśli w kuchni spędzamy dużo czasu lub gotujemy często, warto wybrać płytki o większej trwałości oraz bardziej odporne na zabrudzenia.

Stylu, który chcesz uzyskać

Jaki kolor płytek będzie najlepszy dla Twojego stylu? W przypadku wyposażenia kuchni w nowoczesnym stylu, lepiej postawić na czarno-białe absorpcyjne wzory. W przypadku stylu rustykalnego, polecamy beże i brązy.

Twój gust

Wybierz kolor, który Ci się podoba. To najważniejsze, ponieważ to nasza kuchnia i na nas, jakim kolorem położymy na niej płytki.

Podsumowanie

Przy wyborze kolorów płytek na podłogę do kuchni, warto przede wszystkim kierować się swoimi potrzebami i gustem. Wybierzmy kolor, który będzie nam się podobał, ale jednocześnie będzie spełniał nasze wymagania praktyczne, takie jak odporność na zarysowania i łatwość utrzymania czystości.

Autor: Grażyna

Cześć! Jestem Grażyna, autorką i twórczą siłą stojącą za Sanitoi Decor. Pragnę dzielić się moją pasją do aranżacji wnętrz oraz inspiracjami, które pomogą Ci stworzyć piękne, harmonijne przestrzenie w Twoim domu.